Już milion zeznań złożonych przez Twój e-PIT 2021-02-24  

Już milion zeznań złożonych przez Twój e-PIT

•    15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udostępniła podatnikom automatycznie wypełnione rozliczenia roczne w usłudze Twój e-PIT.
•    W ciągu pierwszego tygodnia funkcjonowania usługi wysłano za jej pośrednictwem już milion zeznań.

To rekordowy wynik, choć usługa Twój e-PIT także w poprzednich latach cieszyła się ogromną popularnością.
„Twój e-PIT to narzędzie, dzięki któremu rozliczenie podatku jest maksymalnie uproszczone. To sprawia, że podatnicy coraz chętniej z niego korzystają” – mówi rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.
„Wygoda i prostota to nie jedyne zalety elektronicznych rozliczeń. Jest nią również dużo szybszy zwrot nadpłaconego podatku – najpóźniej po 45 dniach od złożenia e-PITa” – dodaje.
Jak działa Twój e-PIT
W usłudze Twój e-PIT dostępne są zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej.
W usłudze można też złożyć PIT-OP czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego.
Twój e-PIT w liczbach
W 2021 r. Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała na podstawie posiadanych przez siebie danych zeznania roczne za 2020 r. dla 23 262 396 podatników.
Podatnicy korzystający z usługi złożyli już ponad 1 mln formularzy PIT za 2020 rok, w tym:
•    930 tys. deklaracji PIT-37,
•    65 tys. deklaracji PIT-28,
•    19 tys. deklaracji PIT-38,
•    6,5 tys. deklaracji PIT-36,
•    6,6 tys. oświadczeń PIT-OP.
Do Twój e-PIT tylko przez e-US
Dostęp do usługi Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie przez serwis e-Urząd Skarbowy (e-US), dostępny na stronie podatki.gov.pl.
Do uruchomionego 1 lutego br. e-Urzędu Skarbowego podatnicy logowali się już ponad 4 mln razy. Złożono ok. 7 tys. różnych pism. 227 tys. razy wyświetlono szczegóły mandatu. 304 tys. osób zrealizowało płatności poprzez e-Urząd Skarbowy. .
Informacje związane z rozliczeniem podatku PIT za 2020 r., podatnicy znajdą na stronie podatki.gov.pl w dedykowanej zakładce Twój e-PIT.