Dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków w 2022 r.2022-03-01  

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 10 ust. 2 regulaminu określającego zasady udzielania i rozliczania dotacji celowej z budżetu Gminy Siedlec na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Siedlec wnioski o uzyskanie dofinansowania w roku bieżącym składa się do 31 marca.

Do wniosku należy dołączyć:
•    zgodę wszystkich współwłaścicieli nieruchomości na posadowienie, zainstalowanie oraz użytkowanie przydomowej oczyszczalni ścieków,
•    mapę informacyjną z naniesioną lokalizacją przydomowej oczyszczalni ścieków,
•    w przypadku budowy przydomowej oczyszczalni ścieków o wydajności powyżej 7,5 m3/d kopię pozwolenia na budowę lub w przypadku oczyszczalni o wydajności do 7,5 m3/d kopii zgłoszenia potwierdzonego przez Starostwo Powiatowe w Wolsztynie o zamiarze przystąpienia do wykonania robót budowlanych,
•    kopię pozwolenia wodnoprawnego wydanego przez właściwy organ na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków o wydajności powyżej 5,0 m3 na dobę,
•    tytuł prawny do nieruchomości.

Wnioski o uzyskanie dofinansowania podlegać będą weryfikacji w zakresie spełnienia wymagań określonych w Regulaminie w terminie 30 dni od daty złożenia wniosku przez pracowników Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Na etapie rozpatrywania wniosku, pracownik upoważniony przez Wójta Gminy Siedlec może skontrolować teren, na którym ma być realizowana dofinansowywana inwestycja.

W przypadku braków formalnych wniosku lub braku wymaganych załączników, Wójt Gminy Siedlec wezwie wnioskodawcę do usunięcia braków w terminie 7 dni z pouczeniem, że nie usunięcie tych braków spowoduje pozostawienie wniosku bez rozpatrzenia.

Kompletne wnioski będą rozpatrywane według kolejności wpływu do Urzędu Gminy Siedlec i realizowane do czasu wyczerpania środków. W przypadku większej liczby wniosków zostaną one zweryfikowane pod względem formalnym i zakwalifikowane do dofinansowania w kolejnym roku budżetowym.

Dotacja udzielana jest jednorazowo na podstawie umowy zawartej przed rozpoczęciem budowy oczyszczalni i stanowi refundację kosztów kwalifikowanych poniesionych w związku z budową. Uprawniony może uzyskać dofinansowanie wynoszące 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych budowy oczyszczalni, lecz nie więcej niż 4.000 zł brutto (cztery tysiące złotych).

Dofinansowaniu nie podlegają:
1.    koszty przygotowania dokumentacji przedsięwzięcia, uzyskania wymaganych decyzji i pozwoleń administracyjnych przewidzianych przepisami prawa,
2.    koszty robocizny wykonanej we własnym zakresie przez wnioskodawcę,
3.    koszty transportu,
4.    koszty eksploatacji i konserwacji przydomowej oczyszczalni ścieków,
5.    koszty zakupu pojedynczych elementów (urządzeń) do przydomowej oczyszczalni ścieków.
6.    rozbiórka i utylizacja wyłączonych z eksploatacji zbiorników bezodpływowych.