Kolejny projekt w Reklinku zrealizowany dzięki programu: „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”.2022-11-29  

W listopadzie br. w Reklinku zakończyła się realizacja projektu współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”.

W ramach zadania został zagospodarowany teren rekreacyjny w Reklinku, na którym powstało boisko z utwardzoną powierzchnią z kostki brukowej wyposażone w bramkami do piłki nożnej. Na wspomniałej płycie boiska został wymalowany tor „miasteczka ruchu drogowego”. Ważnym elementem było postawienie lampy z dwoma oprawami oświetleniowymi. Zananie obejmowało odświeżenie placu zabaw, altanki jak i postawienie tablicy informacyjnej z historią klubu - drużyny piłkarskiej „Szarka Reklinek”, który trenował i rozegrał wiele meczy od roku 1974.

Ogólna wartość projektu pn. „Szarka Reklin – Reklinek – utworzenie miejsca integracji i rywalizacji dla mieszkańców obu wsi” wyniosła: 80.685,54 zł, z czego 45 000 zł stanowi dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego, 23.500,00 zł to środki własne gminy, a 12.185.54 zł środki funduszu sołeckiego.

Podkreślić należy duże zaangażowanie mieszkańców sołectwa, którzy w czynie społecznym wykonali szereg prac przy realizacji projektu. To właśnie dzięki temu zaangażowaniu przy wspólnej pracy powstało wyjątkowe miejsce wypoczynku i integracji społeczności lokalnej.