Spotkanie Wschowskiej Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej2024-03-08  

Dnia 6 marca 2024 r. w Starostwie Powiatowym we Wschowie odbyło się Wschowskiej Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej dotyczące zakupu energii elektrycznej na lata 2025-2026. Uczestnicy spotkania uzyskali informacje o obecnej sytuacji panującej na rynku sprzedaży energii elektrycznej oraz prognozy kształtowania się cen w najbliższym okresie. Przedstawiono również założeniach na rok 2025 i 2026 w celu uzyskania w postępowaniu przetargowym dobrej i stałej ceny sprzedaży energii elektrycznej.
Gmina Siedlec od lat jest członkiem Wschowskiej Grupy Zakupowej co pozwala na  zakup energii elektrycznej dla oświetlenia ulicznego oraz obiektów użyteczności publicznej w trybie konkurencyjnym i obniżenie kosztów zakupu i zużycia energii  w dłuższym okresie czasu.
W skład Wschowskiej Grupy Zakupowej Energii  Elektrycznej wchodzą następujące jednostki samorządu terytorialnego: Powiat Wschowski (Lider), Powiat Wolsztyński, Powiat Złotowski, Gmina Szlichtyngowa, Gmina Jemielno, Gmina Kuślin, Gmina Paszowice, Gmina Siedlec, Gmina Skąpe, Gmina Trzciel, Gmina Śmigiel i Zakład Gospodarki Komunalnej w Śmiglu.