PIERWSZY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH2024-05-13  

Dnia 12 maja 2024 roku na orliku w Kopanicy Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Siedlcu pod Patronatem Honorowym Starosty Wolsztyńskiego  zorganizował po raz pierwszy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych gminy Siedlec. Wszystkie drużyny oraz kibiców powitał Prezes ZOG ZOSP RP w Siedlcu druh Hieronim Birk oraz Wójt Gminy Siedlec Artura Walczak –Mortezaei. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn, które rozegrały 16 meczy w dwóch grupach oraz 4 mecze finałowe.
Rozgrywki sędziował Mateusz Zalisz oraz Adam Kokociński a nadzór nad tablicą wyników pełniły druhny z MDP OSP w Kopanicy - Maja Jon, Wiktoria Maszner i Jagoda Lisiewicz. O nagłośnienie zadbał Wiktor Leśnik z MDP OSP w Kopanicy. Po kilku godzinach rywalizacji dokonano podsumowania zawodów:
I miejsce    OSP Kopanica II
II miejsce    OSP Siedlec II
III miejsce    OSP Jażyniec
IV miejsce    OSP Stara Tuchorza
V miejsce    OSP Reklin
VI miejsce    OSP Karna
VII miejsce    OSP Tuchorza
VIII miejsce    OSP Siedlec I
IX miejsce    OSP Kopanica I

Hieronim Birk – Prezes ZOG ZOSP RP w Siedlcu, Janusz Kiciński  - Wiceprezes ZOG ZOSP RP w Siedlcu  a także Mirosław Stasik –  Sołtys wsi Kopanica wręczyli drużynom pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Wójta Gminy Siedlec – Artura Walczaka – Mortezaei. Statuetka dla najlepszego zawodnika trafiła w ręce Emanuela Wojtkowiaka z MDP OSP w Siedlcu, wyróżniono również najlepszego strzelca turnieju, którym został Piotr Kluj z MDP OSP w Kopanicy oraz najlepszego bramkarza – Piotra Zmudę z MDP OSP w Reklinie.

Pragniemy podziękować, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kopanicy, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Kopanicy, kibicom i tym, którzy przyczynili się do organizacji i obsługi turnieju. Zwycięzcom oraz uczestnikom dziękujemy za wspaniałą walkę i serdecznie gratulujemy!